Sukces zbiórki „Paczuszka dla Maluszka”

IMG_5614Majowa zbiórka „Paczuszka dla Maluszka” zakończyła się prawdziwym sukcesem. To dotychczasowy rekord. Po raz kolejny przed V Marszem dla Życia i Rodziny w Będzinie, obrońcy życia i tradycyjnego modelu rodziny, zorganizowali zbiórkę na rzecz niezamożnych rodziców oczekujących dzieci i mających niemowlaki oraz matek samotnie wychowujących dzieci. „Paczuszka dla Maluszka” to okazja, by obdarować prezentem najbardziej potrzebujące dzieci. W tym roku udało się zebrać dużą ilość, m.in: pieluch, pampersów, śpioszków, wózków, kosmetyków niemowlęcych, nosidełek, bielizny pościelowej, kocyków, termosów. – Podczas marszu jedna z pielęgniarek zgłosiła kolejną młoda matkę, która jest w bardzo złej sytuacji materialnej, a na dniach ma urodzić dziecko. To właśnie dla takich kobiet i z myślą o ich dzieciach organizujemy takie zbiórki przed każdym marszem dla życia i rodziny w Będzinie. W praktyce takie osoby nie mogą liczyć niestety na pomoc państwa czy samorządu… – mówi jedna z głównych organizatorek zbiórki i marszy dla życia i rodziny Katarzyna Maciejewska.
Inicjatorami zbiórki są członkowie Akcji Katolickiej z Będzina – organizatorzy marszów dla życia i rodziny. – Tegoroczna zbiórka odbywała się w trzech będzińskich kościołach: Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Jana Chrzciciela i św. Jadwigi Śląskiej. Każdy mógł w maju ofiarować coś do paczuszki dla naszych najmłodszych mieszkańców.
Ofiarność ludzi była niesamowita. Już rozdaliśmy sporo wózków i zebranych rzeczy. –  informuje jedna z inicjatorek akcji i marszy dla życia i rodziny Anna Koczur.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter