Dziennikarz

Z wykształcenia jest dziennikarzem i teologiem. Większość życia poświęciła pracy dziennikarskiej i w tym właśnie zawodzie pracuje. Przeważnie w swoich artykułach promuje Będzin, jego zasłużonych mieszkańców, często zapomnianych, i przypomina te wydarzenia z jego historii, które z różnych powodów „odeszły w niepamięć”.

 

Od 2002 roku pracuje w będzińskim Ośrodku Kultury, współpracuje z mediami i zajmuje się m.in. reklamą, promocją i komunikacją społeczną.

 

Swój pierwszy artykuł napisała w roku 1995. Jej teksty zostały opublikowane m.in. w tygodnikach: „Puls Zagłębia”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Wiadomości Zagłębia”, w miesięcznikach „Pro Medico”, „Nowe Zagłębie”, „Aktualności Będzińskie”, „Ziemia Będzińska” czy kwartalniku „Nowe Zagłębie”. Ukazywały się także w wielu mediach elektronicznych. Od kilku lat wiele tekstów zamieszcza na swoich FB, stronie www.katarzynamaciejewska.eu, a kiedyś przez kilka lat na blogu o nazwie Mój świat (http://mojswiat-kasiam.blogspot.com).

 

Wspólnie z kolegami dziennikarzami współpracowała przy produkcji reportaży telewizyjnych dotyczących Będzina.

 

W 2011 r. otrzymała prestiżowe odznaczenie przyznawane przez Redaktora Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – Medal „Mater Verbi”, dołączając do grona innych laureatów.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter