Od wielu lat zajmuje się organizowaniem dobroczynnych i kulturalnych przedsięwzięć służących mieszkańcom Będzina i okolic.
Od 1997 r. dwa razy w roku jako członek, a następnie prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika, wspólnie z członkami Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas, organizuje przedświąteczne zbiórki żywności dla osób i rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.
W 2001 r. zainicjowała akcję „Nauka dla każdego”, która wciąż jest kontynuowana, a polega na przygotowywaniu plecaków z przyborami szkolnymi dla uczniów z będzińskich rodzin borykających się z problemami materialnymi.
Jako początkująca dziennikarka, przed laty, zainteresowała się działalnością Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute. Niewiele osób wiedziało wtedy, że takie hospicjum istnieje w Będzinie. To były jego początki. Od tamtego czasu angażuje się we wszystkie przedsięwzięcia organizowane na rzecz hospicjum i przez fundację Pro Salute: koncerty charytatywne „Głosy dla hospicjum”, happeningi żonkilowe czy inne akcje wspierające działalność prowadzoną na rzecz pacjentów m.in. z Będzina i powiatu będzińskiego. Jest wolontariuszką hospicjum.
Jako wieloletni członek Towarzystwa Przyjaciół Będzina, bierze udział w kwestach na rzecz ratowania zabytkowych i historycznych mogił znajdujących się na będzińskich cmentarzach.
Należy m.in. do Klubu Przyjaciół Caritas i od lat wspiera dobroczynne przedsięwzięcia i dzieła Caritas, m.in. powstający od kilku lat Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu, z którego będą korzystać matki z naszego regionu, gdy nie będą mogły spokojnie oczekiwać na narodziny swego dziecka we własnym domu, w ich domu przestanie być bezpiecznie i na czas rozwiązania swego problemu będą zmuszone znaleźć przyjazne miejsce i dach nad głową czy gdy ich mieszkanie zostanie zniszczone z powodu wydarzeń losowych.
Wraz ze swoją rodziną jest wieloletnią fundatorką nagród prestiżowego wydarzenia jakim jest Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Bierze udział m.in. w programie „Skrzydła” oraz akcjach: „Bogate serce”, „Tornister pełen uśmiechów”, „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i „Jałmużna Wielkopostna”. Uczestniczy w koncertach charytatywnych i licytacjach, z których dochód przeznaczany jest na pomoc potrzebującym.
Przez wiele lat, do momentu realizowania w Polsce programu PAED (program dożywiania najuboższej ludności UE) wydawała z członkami Zespołu Caritas żywność dla kilkuset mieszkańców Będzina.
Jest jedną z dwóch głównych – obok Anny Koczur – organizatorek marszów dla życie i rodziny w Będzinie, w którym bierze udział kilkaset osób głównie z Zagłębia Dąbrowskiego, oraz Dni Życia i Rodziny. Dla najmłodszych mieszkańcach Będzina i okolic wspólnie z członkami będzińskiej Akcji Katolickiej organizowała m.in.: zbiórki „Pielucha dla malucha”, „Zabawka i kaszka dla bobaska”. Inicjuje szereg inicjatyw kulturalnych takich jak na przykład: Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Życie jest cudowne”.
Poprzez organizowanie projekcji bajek i filmów w będzińskim Kinie „Nowość” dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stara się nie tylko sprawiać radość uczestnikom tych projekcji, ale także pomagać w ratowaniu jedynego będzińskiego Kina „Nowość” przed zamknięciem.
Przez wiele lat organizowała wystawy, zabawy dla dzieci, spotkania dotyczące znanych w Będzinie osób. Dużym powodzeniem cieszyła się impreza, którą zorganizowała z okazji Dnia Dziecka z grupą przyjaciół dla będzińskich przedszkolaków – „Wesoły tramwaj”.
Jest inicjatorką zabawy wielkanocnej dla przedszkolaków pt. „Polowanie na pisanki”. Dzieci, które znajdują największą ilość ukrytych pisanek, otrzymują nagrody – symbol Świąt Wielkanocnych czyli baranka, a pozostałe – słodycze.
Jedną kadencję była członkiem Rady społecznej będzińskiego i czeladzkiego szpitala.
W marcu 2012 r. została powołana przez Biskupa do Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Była w niej członkiem Sekretariatu Rady.
W 2014 r. Hospicjum Onkologiczne Fundacji Pro Salute w Będzinie reprezentowane przez Prezesa fundacji dr Andrzeja Jankowski przyznało jej medal Polskiego Komitetu Zwalczania Raka, przyznany za umiejętność dostrzegania osób ciężko chorych, cierpiących i oczekujących pomocy. Otrzymało je jeszcze 9 innych osób, które szczególnie mocno wspierały i udzielały pomocy hospicjum w różny sposób i na różnych etapach jego działalności.
Od stycznia 2015 r. z członkami Klubu Gazety Polskiej Będzin II realizuje Projekt: „Będziński Szlak Żołnierzy Niezłomnych. Wyklęci-Niezłomni. Przywróćmy Pamięć Naszym Bohaterom”. Jego celem jest odkrycie mało znanych faktów powojennej historii Będzina, wypełnienie „białych plam”.
W Plebiscycie – organizowanym przez Zarządu Kasy Jowisz – na „Postać wybitną” w trzech kategoriach (w dziedzinie działalności społecznej, w dziedzinie kultury i sztuki) została uhonorowana za działalność społeczną.
Organizuje akcje: „Sprzątamy groby bohaterów i zasłużonych dla naszej małej ojczyzny”, „Zapal znicza na grobie Bohatera”.
Angażuje się w wiele przedsięwzięć służących mieszkańcom swojego rodzinnego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego.