o Mnie

Katarzyna Maciejewska urodziła się w Będzinie. Ukończyła tutaj Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza i I LO im. Mikołaja Kopernika. Jest absolwentką studiów teologicznych w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Międzywydziałowych Studiów Dziennikarskich w Krakowie oraz Studiów Komunikacji Społecznej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła też Studia Podyplomowe Zarządzanie Kulturą.

Całe jej życie, praca i działalność społeczna związane są z Będzinem i Zagłębiem Dąbrowskim.

Wiele lat pracowała jako dziennikarz. Od 2002 roku zajmuje się także promocją, reklamą, komunikacją społeczną. Jej dziennikarski dorobek jest bardzo bogaty. Jest autorką niezliczonej ilości artykułów, które zostały opublikowane w wielu tygodnikach, miesięcznikach i kwartalnikach czy mediach elektronicznych. Największy sentyment ma do tekstów poświęconych swojej „małej Ojczyźnie” czyli miastu Będzin i Zagłębiu Dąbrowskiemu.

Jej zainteresowania to: historia Będzina i Zagłębia Dąbrowskiego, samorząd terytorialny, historia sztuki, malarstwo oraz działalność społeczna, w którą zaangażowana jest od czasów studiów.

Należy do Klubu Gazety Polskiej Będzin II. Jest pomysłodawczynią Będzińskiego Szlaku Żołnierzy Wyklętych i propagatorką pamięci o patriotach i narodowych Bohaterach wywodzących się z Zagłębia.

Od 2012 r. należy do Chóru Vox Cordis działającego przy parafii NSPJ w Będzinie działającego pod kierunkiem Michała Sobolewskiego.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter