o Mnie

Katarzyna Maciejewska urodziła się w Będzinie (1971r.) Ukończyła tutaj Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza i I LO im. Mikołaja Kopernika. Jest absolwentką studiów teologicznych w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Międzywydziałowych Studiów Dziennikarskich w Krakowie oraz Studiów Komunikacji Społecznej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła też Studia Podyplomowe Zarządzanie Kulturą.

Całe jej życie, praca i działalność społeczna związane są z Będzinem.

Wiele lat pracowała w zawodzie dziennikarza. Od 2002 roku zajmuje się także promocją, reklamą, komunikacją społeczną. Jej dziennikarski dorobek jest bardzo bogaty. Nie da się wyliczyć artykułów, które zostały opublikowane w wielu tygodnikach, miesięcznikach i kwartalnikach czy mediach elektronicznych. Największy sentyment ma do tych tekstów, w których pisała na temat Będzina i Zagłębia Dąbrowskiego.

Jej zainteresowania to: historia Będzina i Zagłębia Dąbrowskiego, samorząd terytorialny, historia sztuki, malarstwo oraz działalność społeczna, w którą zaangażowana jest od czasów studiów.

Od 2012 r. należy do Chóru Vox Cordis działającego przy parafii NSPJ w Będzinie pod kierunkiem Michała Sobolewskiego.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter