Święto życia i rodziny w stolicy powiatu będzińskiego za nami…

II Dni Życia i Rodziny w Będzinie (6-7 czerwca 2015 r.) przyniosły wiele wspaniałych przeżyć. Zainaugurował je finału II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest CUDowne” oraz projekcji filmu „October Baby” w Kinie „Nowość”. Finałem dni był V Marsz dla Życia i Rodziny oraz Józefiada. IMG_6629Ulicami polskich miast przeszły wielotysięczne, radosne i kolorowe Marsze dla Życia i Rodziny. Ich uczestnicy przypominali, że to rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. W tym roku w inicjatywę zaangażowało się ponad 140 miast. Uczestnicy wydarzenia maszerowali pod hasłem: „Rodzina – Wspólnota – Polska”. W niedzielę 7 czerwca już po raz piąty przeszedł również ulicami Będzina Marsz dla Życia i Rodziny, który stanowił zwieńczenie II Dni Życia i Rodziny. Patronat nad tymi wydarzeniami objęli Jego Ekscelencja Ks. Biskup dr Grzegorz Kaszak i Starosta będziński Arkadiusz Watoła. W niedzielę 7 czerwca o godz. 15.00 ponad trzystu obrońców życia i tradycyjnego modelu rodziny z naszej diecezji, zgromadziło się przy tablicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II przy kościele św. Trójcy w Będzinie. Złożyli tam białe róże symbolizujące poczęte, a „nienarodzone” dzieci, a następnie wyruszyli ulicami IMG_6499miasta śpiewając „Zawsze i wszędzie rodzina za życiem będzie”. – Idąc w marszu pragniemy wszyscy zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych i tradycyjnego modelu rodziny oraz szacunku do życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Przypominamy wspólnie, że wartości te są niepodważalnym fundamentem ładu społecznego i pomyślności każdego człowieka. – mówią organizatorki Katarzyna Maciejewska i Anna Koczur.
Podczas marszu niesione były transparenty z napisami m.in.: „Każde dziecko jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę”, „Gdy rodzina zjednoczona – żadne zło jej nie pokona”, ”Będzina – za życiem”. Na zakończenie odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Jana Chrzciciela, którą poprowadził Ks. Biskup. Zwieńczeniem II Dni Życia i Rodziny była Józefiada czyli wspólna zabawa z wieloma atrakcjami, poczęstunkiem i konkursem plastycznym „Rodzina-Wspólnota-Polska”. Nagrody konkursowe ufundowali: organizatorzy marszu oraz proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela Ks. Stanisław Kozik, Ks. Grzegorz Maciejewski, Starostwo powiatu będzińskiego i Świat Kawy i Herbaty z ulicy Modrzejowskiej w Będzinie. Pielęgniarki ze Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja” badały uczestnikom marszu poziomo cukru we krwi oraz ciśnienie. Na stoisku Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre można było IMG_6672zakupić dobre książki, można było też podpisać petycję „STOP pigułce śmierci”, która trafi do Ministerstwa Zdrowia ws. natychmiastowego wycofania ze sprzedaży toksycznej tabletki ellaOne. – Dni Życia i Rodziny to radosne świętowanie faktu, że żyjemy, i że nasi rodzice byli „za życiem”. To także okazja by zaprotestować przeciwko wszelkim działaniom godzącym w życie człowieka. Rodziny należy wspierać, a życie bronić już od poczęcia. – mówią Halina Szaleniec i Barbara Wieczorek.
IMG_6713Dzień wcześniej w sobotę 6 czerwca w Kinie „Nowość” projekcją filmu „October Baby” zainaugurowane zostały II Dni Życia i Rodziny w Będzinie. Reprezentujący Platformę SzukającBoga.pl Adam Kania wprowadził widzów w tematykę filmu. W kinie odbył się także finał II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest CUDowne”. Pierwszą nagrodę otrzymał Wojciech Domagała z Kielc za zdjęcie „Rodzina”. Laureatką drugiej nagrody została Zuzanna Spyrka z Będzina za zdjęcie „Chwila radości”. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: sklep internetowy Fotoprzyjaciele.pl (kupony wartościowe do zrealizowania w sklepie fotoprzyjaciele.pl i kalendarz z nagrodzonymi pracami), Starostwo Powiatu Będzińskiego, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Anna Koczur, Katarzyna Maciejewska i Parafia pw. św. Jana Chrzciciela. Marsz zawsze poprzedza zbiórka na rzecz rodzin.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter