Tak, pomagam !

Tradycyjnie, od 1998 roku, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika parafii św. Trójcy w Będzinie, przed każdymi świętami, przeprowadzają przedświąteczną zbiórkę żywności. W tym roku wraz z Zespołem Caritas przeprowadzą ją w dwóch miejscach: w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II na Górze Zamkowej i w Biedronce przy ul. Małachowskiego (12 i 13 grudnia, piątek 12.00-20.00 i sobota 10.00-20.00).

Diecezjalna Caritas po raz czwarty włączy się w ogólnopolską świąteczną zbiórkę żywności „Tak, POMAGAM!”, pomagając najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom starszym, i chorym. Członkowie Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas przez dwa dni będą zbierali produkty dla osób potrzebujących tego rodzaju wsparcia. Podczas zbiórki Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu, takie jak: słodycze dla najmłodszych, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej oraz bakalie. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Zbiórki zostaną przeprowadzone w sklepach sieci Biedronka m.in. w Będzinie w centrum przy ul. Małachowskiego, na osiedlu Ksawera oraz na Syberce. – Cieszę się, że w tym roku, w zbiórkę włączą się również sympatycy i przyjaciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika. Będą przez dwa dni zbierać z nami oraz z członkami Parafialnego Zespołu Caritas produkty żywnościowe w Biedronce znajdującej się w centrum miasta. Liczymy na hojność mieszkańców i myślę, że jak zawsze okażą się wspaniali i szczodrzy. – mówi Katarzyna Maciejewska, prezes POAK im. dra A.Bilika.
Akcja taka zostanie przeprowadzona w całej Polsce. Na terenie naszej Diecezji zaangażowanych zostanie kilkaset młodych wolontariuszy, w większości uczestniczących w programie Młodzi Jałmużnicy. – Święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnej troski o potrzebujących. Co roku przybywa w naszym kraju rodzin znajdujących się w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne również w naszej diecezji. – mówi ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiej Caritas, zachęcając do włączenia się w akcję.
Również w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II na będzińskiej Górze Zamkowej będzie można złożyć paczkę dla biednych. – Każdy, kto będzie chciał, może przyjść do Domu Parafialnego, gdzie będą pełnili dyżury członkowie Akcji Katolickiej, i ofiarować dar dla biednych. – mówi Proboszcz Ks. Kan Andrzej Stępień. – Są w naszej wspólnocie parafianie, którzy mówili mi, że nie mogliby zasiąść do wieczerzy wigilijnej, gdyby nie ofiarowali paczki dla biednych. To piękna postawa i trzeba dać im możliwość podzielania się z osobami potrzebującymi tego rodzaju wsparcia. – dodaje Ks. Dziekan.

baner_tak-pomagamCaritas_OZZC_logo_RGB_male

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter