INTERPELACJA w sprawie progów zwalniających

Radna KATARZYNA MACIEJEWSKA złożyła wczoraj 19 lutego – INTERPELACJĘ w sprawie zamontowania progów zwalniających na ul. Brzozowica w Będzinie. Foto na: https://www.facebook.com/katarzyna.anna.maciejewska/photos/pcb.2490055701133041/2490054924466452/?type=3&theater  Oto treść w/w Interpelacji.

Od wielu lat w Będzinie znany jest problem mieszkańców ul. Brzozowica z tzw. „drogowymi piratami”. Mieszkańcy nie mogą wyjeżdżać bezpiecznie samochodami ze swoich posesji ponieważ kierowcy użytkujący tę drogę, rozpędzają się samochody i motocyklami pomimo znaków ograniczenia prędkości. Ulica Brzozowica ze swoimi zakrętami stała się – niestety – doskonałą trasą dla kierowców trenujących szybką jazdę. W związku z tym, mieszkańcy nie mogą przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy ponieważ nie wiedzą kiedy zza zakrętu wyjedzie rozpędzony samochód. Mieszkańcy mają już dość samochodów sportowych, które ścigają się i biją rekordy prędkości. Kierowcy urządzają na niej rano i wieczorami wyścigi, a droga jest wąska i kręta. Prędkość i hałas stały się nie do wytrzymania.

W związku z przedstawionymi faktami, zwracam się w imieniu mieszkańców ul. Brzozowica i pobliskich ulic, do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o zamontowanie na w/w drodze niewielkich dwóch lub trzech progów zwalniających, najlepiej za zakrętami, co spowolni prędkość i zniechęci kierowców do organizowania wyścigów.

Proszę Zarząd powiatu o przekazanie mojej Interpelacji Prezydentowi Będzina.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter