Akcja Katolicka 17 raz wręczyła przybory szkolne

Podczas 17. edycji dobroczynnej akcji „Nauka dla Każdego” członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika Parafii św. Trójcy, przekazali dzieciom z Będzina plecaki z przyborami szkolnymi.

Od 2001 roku organizujemy przedsięwzięcie pod hasłem „Nauka dla Każdego”. Jednak w ostatnim czasie, ze względu na pomoc rządową w postaci Programu Rodzina 500+ sytuacja wielu rodzin zdecydowanie poprawiła się. Wszyscy to zauważamy. Część rodzin sama zrezygnowała z naszego wsparcia, mówiąc, że teraz stać ich na zakup sprzętu komputerowego, a także innych potrzebnych do szkoły przyborów. Cieszy nas to. – mówi Katarzyna Maciejewska, prezes POAK im. dr Adama Bilika Parafii św. Trójcy.

Skarbnik Akcji i koordynatorka „Nauki dla Każdego” Barbara Gajda wraz z członkiem Zarządu POAK Janem Brząkała zakupili przybory szkolne z otrzymanych od sponsorów środków finansowych. Ich wręczenie poprzedziła Msza św. w będzińskim kościele św. Trójcy, podczas której Proboszcz ks. kanonik Andrzej Stępień i ks. Krzysztof Wąsik oraz wierni, modlili się za fundatorów przyborów szkolnych i za uczniów, dla których zostały przygotowane. W domu Parafialnym im. św. Jana Pawła II na Górze Zamkowej Ksiądz Krzysztof poświęcił plecki i odmówił błogosławieństwo nad dziećmi, a fundatorzy życzyli uczniom dobrych wyników w nauce.

W tym roku, po raz kolejny, dołączyła ze swą pomocą Akcji Katolickiej diecezjalna Caritas. W ramach współpracy przekazała plecaki ze zbiórki „Tornister pełen uśmiechów”. Dzięki życzliwości ofiarodawców przygotowane zostały plecaki z przyborami szkolnymi dla 33 uczniów. W gronie tegorocznych fundatorów, oprócz członków Akcji Katolickiej i wiernych Parafii św. Trójcy, znaleźli się: Senator RP Arkadiusz Grabowski, Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” reprezentowane przez prezes Tatianę Pietrzyńską i Krystynę Gabrysiak oraz Ewa Fendrych i Jarosław Burzawa – radny Będzina.

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mieliśmy za co kupić przybory szkolne dla uczniów potrzebujących tego rodzaju wsparcia. Znacząca pomoc od fundatorów, którzy od kilku lat nas wspierają jest bardzo ważna. To dzięki ich stałej pomocy, wiemy, że możemy kontynuować nasze przedsięwzięcie. Serdecznie dziękuję również dwóm osobom, które wiele godzin trudziły się, żeby przeliczyć przybory i spakować. A potem przygotowały sale na finał. Myślę tu o członkach naszej Akcji Katolickiej czyli pani Barbarze Gajda i Janie Brząkała. – mówi pani Katarzyna Maciejewska, prezes Akcji Katolickiej.

W piśmie skierowanym do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr Adama Bilika Senator Arkadiusz Grabowski dziękował członkom i prezes będzińskiej Akcji Katolickiej za zaproszenie do udziału w 17. edycji „Nauki dla Każdego” i życzył kolejnych udanych przedsięwzięć.

Kliknij w galerię zdjęć:

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter