Tak. Pomagam! – kolejna zbiórka na rzecz starszych, chorych…

W sobotę, w godzinach wieczornych, zakończyła się kolejna prowadzona przez Caritas przedświąteczna ZBIÓRKA „TAK. POMAGAM!”. W piątek i sobotę (3 i 4 grudnia) w sklepach dużych sieci handlowych, Caritas diecezji sosnowieckiej – jak w całej Polsce – prowadziła zbiórki „Tak. Pomagam!”.

Dziękuję wszystkim naszym Wolontariuszom z Zespołu Caritas Parafii św. Trójcy, Szkolnemu Kołu Caritas z SP 4 w Będzinie na czele z opiekunką koła panią Zosią, członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dra Adama Bilika, wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy wiele godzin poświęcili na udział w zbiórce, a nade wszystko życzliwym i hojnym Ofiarodawcom. którzy podarowali dla naszych podopiecznych: starszych, chorych, samotnych, produkty żywnościowe i środki chemiczne. Wyrażając moją wdzięczność przywołam słowa św. Pawła Apostoła: „Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki” (2 Kor 9, 6-8).

Teraz Wolontariusze muszą posegregować, policzyć produkty i przygotować paczki na Święta Bożego Narodzenia dla Podopiecznych. Zdjęcia ze zbiórki na: https://www.facebook.com/photo/?fbid=6542393109135499&set=pcb.6542403072467836

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter