Z wizytą w powiatowym Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny

31 marca radni powiatu będzińskiego z Komisji Polityki Społecznej odwiedzili powiatową placówkę – Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny /ul. Krasickiego 17/. – Jako radna powiatowa pierwszy raz miałam przyjemność zobaczyć ośrodek i dowiedzieć się czym zajmuje się ta powiatowa placówka. Jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłam i dowiedziałam się o niej. Mam nadzieję, że w tej kadencji, uda się wreszcie dotrzeć z informacją do rodzin, że taka placówka jest i może im pomóc. Wiem z mojej dotychczasowej wieloletniej społecznej działalności oraz z doświadczenia jako radna dwóch kadencji Rady Miejskiej Będzina, że wiele rDSC07852odzin mogłoby skorzystać z pomocy tego ośrodka, a nie wiedzą o nim. – mówi radna Katarzyna Maciejewska. A to czym zajmuje się ośrodek można przeczytać na jego stronie (tel.322674352) – http://www.osrodekwspierania.pl/: Ośrodek powstał 1 września 2007 r. w wyniku przekształcenia placówki opiekuńczo-wychowawczej, jaką był Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie – w placówkę specjalistyczną. Ośrodek realizuje zadania DSC07854Powiatu Będzińskiego z zakresu pomocy społecznej będącej własnymi zadaniami Powiatu. Celem działania Ośrodka jest:
1. Udzielanie dziecku i rodzinie pomocy w sytuacjach kryzysowych: szkolnych, rodzinnych, rówieśniczych i osobistych
2. Stała praca z rodziną dziecka.
3. Organizowanie dzieciom opieki dziennej, czasu wolnego oraz pomocy w nauce
4. Wspieranie funkcji opiekuńczo-DSC07858wychowawczej rodziny oraz wzmacnianie prawidłowych relacji w rodzinie
5. Wspomaganie u dzieci prawidłowego rozwoju emocjonalno-społecznego.
Mieszkańcy Powiatu Będzińskiego mogą liczyć w naszej placówce na bezpłatną pomoc specjalistów z różnych dziedzin.
Oferujemy: 1. pomoc psychologiczną i pedagogiczną 2. terapię indywidualną i grupową w ujęciu systemowym i poznawczo-behawioralnym 3. grupy wsparcia dla rodziców 4. zajęcia socjoterapeutyczne w stałych grupach dzieci 5. zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne 6. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne 7. treningi w zakresie asertywności, komunikacji, podnoszenia kompetencji społecznych 8. terapię uzależnień 9. terapię dla ofiar przemocy 10. porady i konsultacje indywidualne dla rodziców, pracowników socjalnych, nauczycieli, pedagogów szkolnych, kuratorów.
Ośrodek obejmuje opiekę dzieci w wieku od 5 do 18 lat oraz osoby dorosłe. Placówka posiada trzy filie w Czeladzi, Sławkowie i Siewierzu. Porady specjalistów udzielane są po telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter