Unikatowy zabytek w Grodźcu staje się śmietniskiem !

Katarzyna Maciejewska

IMG_3610„To nie my – to oni” czyli jak unikatowy zabytek staje się od lat śmietniskiem ! Na prośbę mieszkańców radna powiatu będzińskiego Katarzyna Maciejewska zwróciła się do prezydenta Będzina Ł.Komoniewskiego z pismem dotyczącym losu znajdującego się w Grodźcu unikatowego (tak samo nazywają go również władze Będzina), bo jedynego w Polsce zabytku techniki – nitowanej wieży ciśnień. Zapytaliśmy Panią radną Katarzynę Maciejewską o szczegóły jej interwencji.
Zarzuca się Pani w odpowiedzi, że pyta Pani teraz o wieżę, a nie kiedyś w przeszłości… ?
– Nie rozumiem dlaczego nie teraz mam pytać…? Każdy czas jest dobry na rozwiązywanie problemów i działania na rzecz miasta. Czyżby władze Będzina chciały mi również narzucać termin zadawania pytań kierowanych do nich ? Absurd. Pytam dlatego teraz, że zostałam w listopadzie 2014 r. głosami mieszkańców – radną powiatową z tego właśnie okręgu, w granicach którego leży także Grodziec. Kiedyś będąc radną Rady Miejskiej, Grodziec nie był moim okręgiem. Miał on swoich radnych gminnych i powiatowych. Więc to oczywiste, że teraz mieszkańcy Grodźca mają prawo interweniować u mnie, u swojej radnej, zwłaszcza gdy widzą, że coś jest nie tak, i mają prawo prosić mnie o interweniowanie u prezydenta w zgłaszanych sprawach. Pewnie jest to niewygodny temat, dlatego zamiast ograniczyć się do merytorycznej odpowiedzi, otrzymuję pismo z jakimiś dziwnymi sugestiami, wyglądającymi nawet na zarzuty. Niestety, do tego już się przyzwyczaiłam.
Czy odpowiedź satysfakcjonuje Panią ?
– Nie do końca. Reasumując mogę powiedzieć, że jest to typowe obwinianie za wszystko co złe – poprzedników. W stylu: „To nie my – to oni”. Pytam: co zrobiono przez ostatnie cztery lata? W odpowiedzi czytam, że „działania te (ratowania wieży) wymagają nakładów finansowych”. Przecież jak słyszymy od prezydenta i jego służb – Będzin ma się finansowo bardzo dobrze, więc nie rozumiem dlaczego nie ma środków na taki zabytek, który mógłby stać się jedną z atrakcji tej dzielnicy Będzina, zarówno dla mieszkańców jak i turystów. No cóż, widocznie władza Będzina ma inne priorytety. Szkoda.
Poniżej publikujemy pełną odpowiedź na pismo radnej K.Maciejewskiej.

Created by Readiris, Copyright IRIS 2010Katalog Zabytków

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter