Sukces zbiórki TAK, POMAGAM!

Właśnie zakończyliśmy tegoroczną świąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”. W tym roku staliśmy w Biedronce przy ul. Małachowskiego w Będzinie. Oprócz członków Parafialnego Zespołu Caritas i Oddziału Akcji Katolickiej im. dra Adama Bilika z parafii św. Trójcy, stali z nami w piątek od 12-20.00 i dzisiaj od 10-20.00 uczniowie z będzińskich szkolnych kół Caritas, młodzież z liceów, nasi przyjaciele, a także samorządowcy. – informuje Katarzyna Maciejewska, prezes POAK im. dra A.Bilika, od niedawna radna Powiatu Będzińskiego.  – Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas żeby brać czynny udział w zbiórce oraz wszystkim wspaniałym Ofiarodawcom. Niebawem przystąpimy do liczenia zebranych produktów. Cieszy nas to, ze hojność ludzi była duża. Zebrane produkty trafią przed świętami do osób potrzebujących wsparcia. – dodaje pani prezes.
W tym roku stali m.in. radny Sejmiku Wojewódzkiego Arkadiusz Grabowski (Prawo i Sprawiedliwość), radny Rady Miejskiej Będzina Jarosław Burzawa (Prawo i Sprawiedliwość). – Klienci wkładali do wózków mąkę, cukier, makarony, słodycze, oleje, herbaty, puszki, soki i wiele innych produktów. – mówi Józef Wysocki, członek Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas z parafii świętej Trójcy. To była VII zbiórka Caritas pod hasłem „Tak, pomagam!”. W ciągu sześciu ostatnich lat, wolontariusze zebrali ponad 1380 ton żywności, a paczki trafiły do około 360 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczy ponad 10 tys. wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas i szkolnych kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 1850 sklepach w całym kraju. Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 r. przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 r. Od 2004 r. ma status organizacji pożytku publicznego.

Ofiarodwca1danielWiolaJaarekjoziuWeronikaiiniwabnikmamagrzesmagdamalgosiajulkaPaulajarekewajanekofiarodawcaIrenaJajoziuirenaBratMama

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter