Rozdali plecaki z przyborami szkolnymi

DSC00523Od 15 lat członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adam Bilika, przygotowują i wręczają na początku września paczki z przyborami szkolnymi uczniom i studentom z niezamożnych będzińskich rodzin. W tym roku, jubileuszu 15 edycji akcji, wręczyli plecaki z przyborami 56 dzieciom i młodzieży. – Otrzymane plecaki z przyborami szkolnymi to duża pomoc dla nas. Już nie musimy wydać pieniędzy na przybory i plecaki. Sam koszt podręczników i stroju gimnastycznego z obuwiem jest dość wysoki. – mówi pan Mirosław, ojciec dwóch dziewczynek, które otrzymały plecaki.
DSC00473Tegoroczna 15. edycja dobroczynnej akcji „Nauka dla każdego” organizowana przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr A.Bilika i Parafialny Zespół Caritas skierowana jest jak zawsze do uczniów i studentów z niezamożnych będzińskich rodzin. Każdorazowy sukces akcji, to efekt zaangażowania życzliwych osób. Otrzymane w tym roku od Caritas diecezji sosnowieckiej plecaki, zostały wypełnione przyborami szkolnymi. Część przyborów pochodzi ze zbiórki prowadzonej w kościele św. Trójcy, a większość od fundatorów. – „Nauka dla każdego” to wspólne dzieło życzliwych ludzi, którzy nie są obojętni na biedę jaka dotyka wiele będzińskich rodzin. W Ich imieniu serdecznie dziękuję. – mówi Katarzyna Maciejewska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika.
Fundatorami tegorocznych przyborów szkolnych, oprócz członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i parafian parafii św. Trójcy, byli: Jan Kubik, Jarosław Burzawa (radny Rady Miejskiej Będzina), Ks. Grzegorz Maciejewski, Ewa Fendrych, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie (gdzie Dziekan i zarazem Proboszcz parafii św. Trójcy – Ks. Andrzej Stępień jest kapelanem) oraz Caritas diecezji sosnowieckiej, który przekazał plecaki dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Ks. Mariusz Olejnik poświęcił plecaki i modlił się za dzieci i młodzież oraz ich rodziny. Jak informuje GUS, w raporcie z czerwca 2015 r. grupą najbardziej dotkniętą i zagrożoną biedą w Polsce są dzieci, a ponad 25 procent rodzin wielodzietnych z czworgiem lub większą liczbą dzieci dotkniętych jest skrajną biedą. – W tym roku udało nam się przekazać 56 plecaków. Ofiarowane i zakupione za zebrane środki finansowe przybory, przewieźliśmy do naszej siedziby, przeliczyliśmy, podzieliliśmy i powkładaliśmy do plecaków otrzymanych w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. – wyjaśnia Barbara Gajda, skarbnik Akcji Katolickiej.

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter