Ogólnopolska zbiórka żywności TAK, POMAGAM!

Caritas_OZZC_logo_RGB_maleNieprzerwanie od 1998 roku, przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika parafii św. Trójcy w Będzinie, wraz z Parafialnym Zespołem Caritas,  prowadzą zbiórki żywności. W tym roku wraz z Parafialnym Zespołem Caritas, przeprowadzą je w dwóch miejscach, będzie to kościół św. Trójcy i sklep Biedronka z przyczyn niezależnych od Caritas tym razem nie przy ul. Małachowskiego lecz przy Małobądzkiej na Dolnej Syberce (11 i 12 grudnia, piątek 12.00-19.00 i sobota 10.00-16.00).
baner_tak-pomagamDiecezjalna Caritas po raz piąty włączy się w ogólnopolską świąteczną zbiórkę żywności „Tak, POMAGAM!”, pomagając najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom starszym, i chorym. Członkowie Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas przez dwa dni będą zbierali produkty dla osób potrzebujących tego rodzaju wsparcia. Podczas zbiórki Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu, takie jak: słodycze dla najmłodszych, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej oraz bakalie. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. – W tym roku, w zbiórkę zaangażują się także sympatycy i przyjaciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr Adama Bilika oraz Caritasu. Będą przez dwa dni zbierać z nami produkty żywnościowe w Biedronce znajdującej się w centrum miasta. Liczymy na hojność mieszkańców i myślę, że jak zawsze okażą się wspaniali i szczodrzy. – mówi Katarzyna Maciejewska, prezes POAK im. dra A.Bilika a zarazem wolontariusz Caritas.
Akcja taka zostanie przeprowadzona w całej Polsce. Na terenie naszej Diecezji zaangażowanych zostanie kilkuset młodych wolontariuszy, w większości uczestniczących w programie Młodzi Jałmużnicy. – Święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnej troski o potrzebujących. Co roku przybywa w naszym kraju rodzin znajdujących się w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne również w naszej diecezji. – mówi ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiej Caritas, zachęcając do włączenia się w akcję.
Również w kościele św. Trójcy będzie można złożyć do kosza wystawionego pod chórem paczkę dla biednych. – Każdy może przyjść do kościoła i ofiarować produkty dla biednych. – mówi Proboszcz Ks. Kan Andrzej Stępień. – Niektórzy parafianie mówią, że nie mogliby zasiąść do wieczerzy wigilijnej, gdyby nie ofiarowali paczki dla biednych. To prawdziwie chrześcijańska postawa i trzeba dać im możliwość podzielania się z osobami potrzebującymi tego rodzaju wsparcia. – dodaje Ks. Dziekan.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter