Jubileuszowe obchody „Pro Salute”

W tym roku przypada dwudziestolecie działalności organizacji, która niesie pomoc osobom najciężej chorym m.in. z Będzina i terenu powiatu będzińskiego. Początek obchodów – 12 października, a finał, połączony z uroczystym koncertem – 17 października.  

Od lat Fundacja Pro Salute organizuje koncerty charytatywne „Głosy dla Hospicjum” w ramach Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej. Tegoroczny, jubileuszowy  koncert, będzie wyjątkowy. Już 17 października o godz. 16.30 na scenie Teatru Dzieci Zagłębia, wystąpi zespół Trebunie Tutki. Kapela znana w kraju i za granicą jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całym świecie. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac Ewy Trefon-Rycąbel, artystki związanej z Ośrodkiem Kultury w Będzinie. Na zakończenie jubileuszowego koncertu na jego uczestników czekać będzie poczęstunek i tort.

Z okazji jubileuszowego koncertu wydrukowane zostały cegiełki – bilety wstępu na koncert o nominałach 15 i 25 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup jednorazowego sprzętu medycznego (igieł, wenflonów, strzykawek, plastrów przeciwbólowych i innego potrzebnego chorym asortymentu). Część środków, tradycyjnie już, przeznaczona zostanie na wsparcie dzieci osieroconych, których rodzice w ostatnim okresie życia byli podopiecznymi fundacji. Cegiełki są do nabycia w siedzibie Fundacji Pro Salute w Będzinie, przy ul. Sączewskiego 27 lub w kasie Teatru Dzieci Zagłębia. Bliższe informacje pod numerami telefonów: 608 836 352 oraz 32 363 41 31.

W niedzielę 12 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie (Al. Kołłątaja 101) odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji obecnych i byłych pacjentów, ich rodzin oraz pracowników hospicjum. Nabożeństwo uświetni występ znanego Parafialnego Chóru „Vox Cordis” pod kierunkiem Michała Sobolewskiego. Chór wykona utwór „Alleluja” G. F. Haendla. Jest on od 1991 roku muzycznym symbolem opieki hospicyjnej.

cegiełka przód2014

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter