Bezpłatne porady prawne i pomoc psychologiczna…

centrumCentrum Pomocy Rodzinie Caritas Diecezji Sosnowieckiej oferuje bezpłatne porady prawne udzielane w zakresie: prawa rodzinnego, opiekuńczego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa pracy, przygotowania pism procesowych, skarg, pozwów min. w sprawie zawiadomienia  o popełnieniu przestępstwa, pozwu o alimenty itp.
wskazanie organizacji, instytucji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów. Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Caritas Diecezji Sosnowieckiej rusza Centrum Pomocy Rodzinie Caritas, które działać będzie do końca 2015 roku. – Ze względu na częste pytania mieszkańców Będzina o bezpłatną pomoc prawną, mogę polecić powstałe w Sosnowcu Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach działalności Centrum, najubożsi mieszkańcy Będzina i całej naszej diecezji, będą mogli skorzystać w nim z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych oraz pomocy terapeutycznej grupy wsparcia dla osób borykających się z problemem alkoholowym. – mówi Katarzyna Maciejewska, radna powiatu będzińskiego należąca także do Klubu Przyjaciół Caritas. –  Wielu mieszkańców Będzina i okolic nie stać na płatne porady prawne czy psychologiczne, wielu z nich nawet jeśli pracuje, zarabia bardzo mało, ledwo wystarcza im na podstawowe potrzeby. Dlatego takich miejsc jak powstałe Centrum, nigdy nie będzie za dużo. Cieszę się, że tak kompleksową profesjonalną bezpłatną pomoc zaoferował Caritas.
Projekt Centrum skierowany jest do wszystkich osób potrzebujących fachowej pomocy specjalistów. Z roku na rok zwiększa się liczba osób zgłaszających się po różne formy pomocy do Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Często jest to prośba o pomoc w postaci wsparcia materialnego i finansowego. Niskiemu doposażeniu nierzadko jednak towarzyszą problemy zagrażające funkcjonowaniu rodziny, takie jak przemoc, problem uzależnienia alkoholowego, problemy ekonomiczne, niejasna sytuacja prawna. Dlatego projekt Centrum Pomocy Rodzinie Caritas ma służyć jej ochronie tak by mogła dawać wsparcie jej członkom, w tym ma stwarzać sprzyjające warunki do życia i wychowywania w niej dzieci. Zadaniem projektu jest ochrona wartości jaką jest rodzina, pozwalając na rozwiązywanie wielu problemów w rodzinach dysfunkcyjnych oraz w rodzinach borykających się z problemami spowodowanymi konsekwencjami uzależnień. Porady odbywać się będą w wyznaczone dni tygodnia, średnio po 10 godzin tygodniowo w godzinach dopołudniowych i popołudniowych w Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Zapisywać się na nie będzie można telefonicznie (pod numerem telefonu (32) 363 03 70 ) lub osobiście w Sekretariacie Caritas Diecezji Sosnowieckiej przy ul Korczaka 5 w Sosnowcu. Porady będą udzielane bezpłatnie.

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter