Będzie plac zabaw na tzw. starym Warpiu

Będzie plac zabaw w dzielnicy tzw. starego WARPIA w Będzinie. W związku z tą sytuacją, na prośbę matek, radna KATARZYNA MACIEJEWSKA zwróciła się 22 sierpnia br. do Zarządu Powiatu o przekazanie jej Interpelacji w tej sprawie do władz Będzina. [pełna treść INTERPELACJI poniżej] Czytamy w niej, m.in. „Zwracam się z prośbą o wykonanie placu zabaw albo Strefy Aktywności Rodzinnej dla mieszkańców tej dzielnicy Będzina. Wśród mieszkańców jest wiele rodzin z małymi dziećmi. Narzekają, że nie mają gdzie spędzać wolnego czasu ze swoimi pociechami. Najbliższą strefę aktywności mają na Warpiu (tj. 2 km w górę, droga do niej – pieszo – z małym dzieckiem czy dzieckiem w wózku, zajmuje pół godziny lub dłużej) albo przy ul. Gawlika. Matki czy babcie są więc zmuszone dojeżdżać tam autobusami. A z wózkiem nie jest to łatwe„. Pozytywną odpowiedź w tej sprawie od władz Będzina pani radna K.Maciejewska otrzymała 19 września br. Czytamy w niej, m.in.: „…Miasto Będzin w roku bieżącym zleciło wykonanie dokumentacji projektowej na budowę placu zabaw przy ul. św. Brata Alberta. Budowa przedmiotowego placu zabaw została zaproponowana do planu budżetu miasta Będzina na rok przyszły…„.

Będzin 22.08.2017 r.

Katarzyna Maciejewska

Radna Rady Powiatu Będzińskiego

INTERPELACJA

Radna KATARZYNA MACIEJEWSKA działając w trybie paragrafu 29/ paragrafu 30 regulaminu pracy Rady Powiatu Będzińskiego kieruje niniejszą interpelację do Zarządu Powiatu

w sprawie

wykonania placu zabaw lub Strefy Aktywności Rodzinnej w dzielnicy

tzw. „starego” Warpia, np. w rejonie ulic 1 Maja i św. Brata Alberta.

Dzielnica Będzina położona między ulicami: Sienkiewicza i Krakowską nazywana „starym” Warpiem pozbawiona jest placu zabaw. W związku z tą sytucają, na prośbę mieszkańców, zwracam się do Zarządu Powiatu o przekazanie tej Interpelacji do władz Będzina.

Zwracam się z prośbą o wykonanie placu zabaw albo Strefy Aktywności Rodzinnej dla mieszkańców tej dzielnicy Będzina. Wśród mieszkańców jest wiele rodzin z małymi dziećmi. Narzekają, że nie mają gdzie spędzać wolnego czasu ze swoimi pociechami. Najbliższą strefę aktywności mają na Warpiu (tj. 2 km w górę, droga do niej – pieszo – z małym dzieckiem czy dzieckiem w wózku, zajmuje pół godziny lub dłużej) albo przy ul. Gawlika. Matki czy babcie są więc zmuszone dojeżdżać tam autobusami. A z wózkiem nie jest to łatwe.

Proszę więc Pana Prezydenta o wykonanie w/w placu lub strefy w tym rejonie Będzina. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ umożliwi dzieciom spędzanie aktywnie czasu na dworze. Teraz są one pozbawione tej przyjemności.

Byłabym wdzięczna za pozytywne ustosunkowanie się do w/w Interpelacji.

z poważaniem

Katarzyna Maciejewska

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter