21. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Koncert galowy 21. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, który odbędzie się w niedzielę 18 stycznia 2015 r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na osiedlu Syberka. Początek przesłuchań w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie. Szczegóły na stronie: http://mfkip.pl/o-festiwalu. Wstęp jest bezpłatny !  Klub radnych Rady Powiatu Będzińskiego „Prawo i Sprawiedliwość”, do którego należy radna Katarzyna Maciejewska jest jednym z tegorocznych fundatorów nagród. – Od wielu lat, jako radna Rady Miejskiej Będzina wspieram Festiwal poprzez fundowanie nagród dla jego laureatów. Drugą nagrodę funduję wraz z członkami Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dra A.Bilika, której jestem prezeską, od chwili kiedy Festiwal przyjął nazwę imienia Ks. Kazimierza Szwarlika. To był  wieloletni Proboszcz i założyciel naszego oddziału Akcji Katolickiej im. dra A.Bilika w parafii św. Trójcy. Dla mnie osobiście był wzorem i traktowałam go jak „ojca”. Cieszę się, że w ten sposób mogę wspierać to wspaniałe dzieło, które od początku w Księdzu Kazimierzu maiło swojego zwolennika, a którego głównym inicjatorem i organizatorem jest Ks. Piotr Pilśniak. Dziękuję Księdzu Piotrowi i wszystkim zaangażowanym w Festiwal, za tę ciężką pracę, która przynosi tak piękne owoce. – mówi radna Katarzyna Maciejewska. – Żadna impreza w Będzinie nie rozsławia naszego miasta tak szeroko i wspaniale jak ten Festiwal. Często gdy poznaję ludzi z odległych zakątków Polski i świata mówią mi, że słyszeli o Będzinie bo w nim odbywa się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jak widać to najlepsza impreza promująca nasze miasto. – dodaje radna.

00000000248661001

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Twitter